GRY I ZABAWY PODWÓRKOWE dla małych i dużych.

SZCZECIN –podwórko kamienicy przy ulicy Ściegiennego 4–

16 września 2017 | SOBOTA | 14.00 – 18.00 |

GRY PODWÓRKOWE – to wehikuł czasu przenoszący do krainy zabaw na świeżym powietrzu, bez wszędobylskich telewizorów, laptopów czy smartfonów. Młodsi będą mogli współzawodniczyć w emocjonujących turniejach – m.in. wyścigi kapsli, gra w klasy, albo kipę, a starsi westchnąć z sentymentem nad wspomnieniami z dzieciństwa, a być może włączyć się do wspólnej zabawy. To niezwykle proste lecz bardzo pobudzające wyobrażanie zabawy dla małych i dużych realizowane przy bezpośrednim udziale mieszkańców. To świetna sposobność do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń.

W programie także loteria, konkursy z nagrodami oraz dla wszystkich , wata cukrowa, najprawdziwsza oranżada i cuksy.

Podczas tego barwnego popołudnia znajdzie się także czas i miejsce na poważniejsze rozmowy – omawiane będą sprawy dotyczące inicjatyw lokatorskich, związanych z zagospodarowaniem podwórek. Być może niektóre z inicjatyw uda się zrealizować na miejscu.

W świat beztroskich podwórkowych zabaw wprowadzą animatorzy „Kompanii Marzeń”. Ich działania to przede wszystkim pobudzanie dziecięcej wyobraźni,  motywacja do kreatywnego zaangażowania i wreszcie wsparcie rozwoju czyli nauka przez zabawę. Ich edukacyjne zabawy powstały we współpracy z wykwalifikowanymi pedagogami. Wykorzystują w nich także elementy warsztatu cyrkowego oraz aktorskiego, nie stroniąc przy tym od sprawdzonych i znanych zabaw (wielka skakanka, i inne animacje sportowe).”

Do udziału w „Grach podwórkowych” zapraszamy mieszkańców okolicznych kwartałów, oraz gości z innych części miasta. Dla tych ostatnich to okazja do wejścia w głąb kwartałów i poczucia unikatowej atmosfery szczecińskiego śródmieścia. Na wydarzenie wstęp wolny. Wszystkie z atrakcji są nieodpłatne. 

Realizowane w ramach Akcaj-Reaktywacja 

Przy współpracy : STiPS / MediaDizajn / Kompania Marzeń / STBS / Rada Osiedla Śródmieście –Zachód