Poznaj Szczecin od podwórka

Najpiękniejsze podwórka, najładniejsze przedogródki, urocze skrawki zieleni – wszystkie te roślinne oazy w centrum Szczecina przypomni ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Już 1 września będzie można wybrać się na spacer ich szlakiem. 

Szlak najpiękniejszych podwórek i przedogródków trzech osiedli Szczecina: Turzynu, Centrum i Śródmieścia-Zachód powstał na początku roku, dzięki zgłoszeniom przesłanym do ŚRODKA przez mieszkańców Szczecina. Premierowy spacer odbył się wczesną wiosną. „Ogródki do szlaku wybieraliśmy sugerując się opiniami Szczecinian, ale też naszymi preferencjami. Mamy nadzieję, że podczas spaceru jego uczestnicy podpowiedzą nam kolejne” – dopowiadają autorki szlaku, Zuzanna Waligórska i Ada Krawczak ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki” – „Jesteśmy bardzo ciekawe, jak ogródki ze szlaku rozkwitły.” 

Sąsiedzka przechadzka śladem śródmiejskiej zieleni rozpocznie się w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od pl. Zgody – z placu należy skręcić w ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i od razu w prawo przy sklepie Andergrand) w sobotę, 1 września 2018 r., o godzinie 11:00. Udział jest bezpłatny. 

Spacer „Od podwórka” jest jednym z miejskich spacerów organizowanych przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”, w których będzie można wziąć udział jeszcze we wrześniu. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, realizowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

###

CO: „Od podwórka”. Spacer śladem zielonych przestrzeni Śródmieścia

KIEDY: 01.09.2018, godz. 11.00-12.30

GDZIE: start w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od placu Zgody)

WSTĘP WOLNY

ORGANIZATOR: ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki | Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” | Gmina Miasto Szczecin

WIĘCEJ: www.oswajaniesztuki.pl