Rewitalizacja alei Wojska Polskiego: Już jutro pierwsze spotkanie sąsiedzkie

Jutro swoje podwoje otwiera pierwsze takie miejsce w Szczecinie, gdzie będzie można zasięgnąć języka na temat rewitalizacji, porozmawiać, poradzić się, czy w wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

Gospodarzem Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego „Środek”, z siedzibą przy ul. Królowej Jadwigi 44b, jest Stowarzyszenie Edukacyjno -Artystyczne „Oswajanie sztuki”.

– To miejsce ma być jednym z generatorów pomysłów, idei, rozwiązań i włączania mieszkańców to co dzieje się i będzie się działo w ich otoczeniu – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Mówimy o rewitalizacji jako wielkim wyzwaniu dla miasta. Naszą ambicja i intencją jest wprowadzenie jej na poziom zaawansowany, łączący funkcje społeczne, gospodarcze, działania przestrzenne i artystyczne.

Działalność punktu konsultacyjnego jest jednym z szeregu działań zainicjowanych przez miasto w ramach realizacji programu „Modelowej rewitalizacji”.

–  Nasze działania mają służyć temu by mieszkańcy poczuli się u nas swobodnie, przychodzili do nas, mówili o tym czego potrzebują, co rewitalizacja może im dać, jak my możemy wpłynąć na ich codzienne życie i przekazać im pewne narzędzia, które pozwolą im realizować różne działania  – dodaje Kinga Rabińska, prezes stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”.

Już jutro pierwsze sąsiedzkie spotkanie w punkcie, w programie m.in. wspólne szycie, muzyka z winyli i poczęstunek. Start o godz. 18.00.

ŚRODEK i DORADCA godziny

ŚRODEK komunikat otwarcie harmonogram

ŚRODEK komunikat otwarcie