Spacer po zielonych podwórkach Szczecina

W sobotę (17 marca) o godz. 11.00 startuje pierwszy spacer śladem najpiękniejszych podwórek i przedogródków trzech osiedli Szczecina: Turzyn, Centrum i Śródmieście-Zachód. „Długo szukałyśmy miejsc, które stały się podstawą szlaku. Być może gdzieś są jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej zielone punkty, ale my bazowałyśmy na społecznym zrywie – to  właśnie bliżsi i dalsi sąsiedzi wskazali nam te, które warto odwiedzić.” – wyjaśniają Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego, koordynatorki wydarzenia „Od podwórka”.

Celem akcji jest prezentacja najpiękniejszych i najbardziej gościnnych podwórek, ale też wymiana doświadczeń i inspiracja do działania. Wiosenna przechadzka ich śladem rozpocznie się w podwórku przy ŚRODKU przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście
od pl. Zgody przy sklepie Andergrand, „plomba” TBS) o godzinie 11:00. Po spacerze organizatorki zapraszają do ŚRODKA na mały poczęstunek. W jego trakcie będzie można zyskać wiedzę dotyczącą planowania sąsiedzkiego ogródka czy radę na temat tego, jak zdobyć wsparcie finansowe na ogrodnicze działania. Spotkanie będzie też okazją
do wymiany roślin (zachęcamy do przynoszenia sadzonek i niechcianych już roślin domowych) – część z nich zapewni partner akcji, Centrum Ogrodnicze Rajski Ogród. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, realizowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

###

 

więcej: www.facebook.com/SrodekSzczecin

osoby do kontaktu:

Ada Krawczak, ada@oswajaniesztuki.pl

Zuza Waligórska, zuza@oswajaniesztuki.pl